Google investeert zwaar in haar Henegouwse site

Google liet deze week in bijzijn van pre­mier Char­les Mi­chel weten opnieuw mil­joe­nen­ te investeren in ons land.

  • In 2010 vestigde Google een datacenter in Saint-Ghis­lain (Mons). Kostprijs: 250.000.000 eur.

  • In 2013 verdubbelden ze hun capaciteit. Kostprijs: 300.000.000 eur.

  • Nu komt daar nog een extra datacenter bij. Kostprijs: 200.000.000 à 250.000.000 eur.

En dat is nodig, willen ze tegemoet komen aan het toenemende gebruik van hun diensten. In de datacenters staan servers die dag en nacht instaan voor de Google-zoekmachine en het mail- en videoverkeer (YouTube) van hun Europese gebruikers.

Van de 15 datacenters waarover Google beschikt, staan er 4 in Europa. En dat zijn meteen ook gigantische energieverslinders.

Google beweert wel dat die van hun maximaal ener­gie-ef­fi­ciënt zijn en voorziet met deze uitbreiding in een zon­ne­pa­ne­len­veld; kostprijs 3.000.000 eur.

Heel wat miljoenen dus, al staat dit niet in verhouding qua aantal jobs. Op de site in Saint-Ghis­lain wer­ken per vandaag 350 men­sen. Met deze uitbreiding creëeren ze wel een 1000 indirecte jobs extra.

Charles Michel: “de regering is ervan overtuigd dat de digitale evolutie kansen biedt voor meer werkgelegenheid. De obsessie van de regering is de creatie van jobs.

In tijden waarin digitalisering druk zet op bestaande jobs en soms doet sneuvelen (het creëert er andere en doet ons anders werken), zijn investeringen, zoals nu met Google, heel erg welkom.

Steven Dupont 

#WhatsNext is een Technologie- en Innovatieblog in mensentaal. Op de hoogte blijven? Volg ons op:

1 reactie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: